Poláci mohou podpořit „Projekt Harrachov” prostřednictvím webu Zrzutka.pl!

„Projekt Harrachov” v posledních dnech trochu zrychlil, a to vše díky středeční tiskové konferenci. Pořadatelé kampaně se rozhodli usnadnit úkol polským fanouškům a zahájili možnost provádění plateb prostřednictvím webu Zrzutka.pl nebo posílání příspěvků přímo na polský účet.

Na konferenci v Harrachově se o možnosti vytvoření dalších platebních alternativ pro Poláky zmínil iniciátor akce a sportovní novinář, Paweł Skorb. „S ohledem na polské fanoušky, pokud dostaneme informace o technických problémech při platbách na zahraniční český účet, založíme další účet v polské měně,“ řekl Skorb. Právě vzhledem k tomu, že naši krajané měli problémy s platbami na hlavní český účet projektu, bylo rozhodnuto jim tento úkol usnadnit.

Po pátečních rozhovorech mezi osobami podílejícími se na kampani pro záchranu skokanských můstků v Harrachově bylo rozhodnuto zahájit také částečnou sbírku na polském webu Zrzutka.pl. Pro tuto část sbírky je stanovena částka 250 tisíc polských zlotých, tj, 1,5 milionu Kč. Veškeré prostředky shromážděné v Polsku budou vyplaceny na hlavní účet veřejné sbírky. Na webu Zrzutka.pl je možné sledovat aktuálně vybrané peníze, zobrazit seznam plátců, data transakcí a jednotlivé částky. Kromě toho organizátoři v polské verzi plakátu změnili číslo účtu. Po provedení převodu je platba připsána do sbírky „Projekt Harrachov“ na webu Zrzutka.pl.

„Vzhledem k technickým omezením a poplatkům spojeným s převody z jiných zemí, např. z Polska, jsme se rozhodli Polákům zjednodušit úkol a vytvořit pro ně oddělenou platební možnost na webu Zrzutka.pl a provést změny na plakátu. Číslo českého účtu bude nahrazeno polskými údaji pro převod,“ řekl Stanislav Slavík, předseda Lyžařského a turistického Bucharova klubu Harrachov. Právě tento klub je organizátorem akce na záchranu skokanských můstků u našich jižních sousedů.

Zavedení účinnějších možností provádění plateb by měla přispět k většímu zájmu Poláků. „Určitě se fanoušci z Polska budou na náš projekt dívat příznivěji, pokud budou mít možnost nás podpořit prostřednictvím webu Zrzutka.pl nebo tradičním převodem na polský bankovní účet. Každá provedená platba se objeví na seznamu plateb veřejné sbírky na webu Zrzutka.pl,“ komentoval Paweł Skorb.

V současné době již bylo na hlavní účet veřejné sbírky pro rekonstrukci skokanských můstků v Harrachově vybráno přes 270 000 Kč. Organizátoři sbírky chtějí shromáždit 1,5 milionu korun, aby už tuto zimu mohli skokani skákat na menších můstcích.

PARTNEŘI PROJEKTU:
harrachov znak.png

ČÍSLO TRANSPARENTNÍHO ÚČTU : 5703386379/0800