top of page
Vyhledat

V Harrachově proběhla schůzka zástupců Svazu lyžařů ČR s novým vedením města

Ve čtvrtek odpoledne se v Harrachově zástupci Svazu lyžařů ČR, jeho odborných úseků skoku na lyžích a severské kombinace, nového vedení města, Bucharova spolku a Sportovního areálu Harrachov domluvili na součinnosti při obnově tamního skokanského areálu.


„Jsem velmi rád, že se tato schůzka uskutečnila. Představili jsme vedení města naši představu, která se týká nejen obnovy samotného skokanského areálu, ale zároveň také rozvoje celého Harrachova. Těší mě, že se město k našim vizím postavilo pozitivně, přijalo je a přislíbilo součinnost na cestě ke společnému cíli,“ uvedl prezident Svazu lyžařů ČR Lukáš Heřmanský. „Domluvili jsme se, že rozhodně nezůstane u této jedné schůzky, společná setkání chceme uskutečňovat pravidelně,“ dodal.

Jednalo se o vůbec první schůzku zástupců svazu s novým vedením Harrachova, které bylo zvoleno v polovině prosince minulého roku. „Za město Harrachov bychom předně rádi poděkovali zástupcům Svazu lyžařů ČR za přínosné jednání. Máme se svazem společný záměr a společný cíl, kterým je nejen obnova skokanského areálu, ale také rozvoj Harrachova a vlastně i celého regionu,“ řekl místostarosta města Tomáš Vašíček. „Jsme přesvědčeni, že těchto cílů Harrachov dosáhne jen společně a v úzké spolupráci se Svazem lyžařů ČR a dalšími partnery. Jsme připraveni postupovat jednotně a být společně úspěšní,“ dodal.


Mimo zástupců Svazu lyžařů ČR a vedení města se čtvrteční schůzky zúčastnili také ředitel Sportovního areálu Harrachov Jiří Krejčí a předseda místního Bucharova spolku Josef Slavík. Právě díky činnosti Bucharova spolku za podpory Svazu lyžařů ČR je v Harrachově aktuálně v provozu alespoň můstek K-70, na který jezdí trénovat mládež z oddílů z celé České republiky, ale třeba také seniorští reprezentanti. „Mám radost, že se v aktuální sezoně povedlo otevřít alespoň můstek pro mládež, za to patří Bucharově spolku velký dík. Pořád to je ale provizorium. Pevně doufám, že skokané na lyžích budou v nadcházejících letech moci využívat zrekonstruovaný areál v plném rozsahu,“ zakončil Heřmanský.   

361 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page